Міжнародна Академія Патології

Міжнародна Академія Патології (The International Academy of Pathology абревіатура: IAP)

офіційний веб-сайт IAP - http://www.iapcentral.org/

ОСНОВНІ ФАКТИ:

Діяльність IAP зосереджується, в першу чергу, на всесвітньому узгодженні наукових досліджень, діагностики, технологій та методології в галузі патології.

IAP заснована у 1906 році. 

Свою сучасну назву IAP отримала у 1955 році.


Засновником асоціації є професор медицини, патолог, інтерніст, викладач, історик, літератор, бібліофіл Dr. William Osler (Канада), відомий як "батько сучасної медицини" ("Father of Modern Medicine").

Перший президент IAP обраний у 1907 році - ним став доктор медицини Major James Carroll (практикував у США, народився в Англії).

У даний час президентом IAP є професор 

Всього за історію IAP було обрано 70 президентів, більше половини з яких - представники США. З повним переліком президентів можна ознайомитися за посиланням https://www.iapcentral.org/home/hall-of-presidents

Структурно IAP представлена територіальними Дивізіонами (наприклад, Арабський Дивізіон, Австралазійський Дивізіон, Південно-Африканський Дивізіон, США-Канадський Дивізіон, Британський Дивізіон тощо). IAP функціонує на всіх континентах у більшості країн світу.

Український Дивізіон IAP 

Президентом Українського Дивізіону IAP в даний час є Дійсний член IAP, доктор медичних наук, завідувач кафедри патологічної анатомії (опорна кафедра) Харківського національного медичного університету, Голова спеціалізованої вченої ради, член Координаційної ради асоціації патологоанатомів України, голова Комітету з етики та доброчесності Асоціації патологоанатомів України, професор Сорокіна Ірина Вікторівна 

Попередній президент Українського Дивізіону IAP - член Європейської Асоціації Патологів, професор Решетнікова Ольга Сергіївна 

Доктор медичних наук. 

Професор О.С. Решетнікова стажувалась у Великобританії та США: 

1992 - St.John’s College, Cambridge University, Visiting Scholar;

1993 - Department of Anatomy, Cambridge University, Royal Society Scholar;

2002-2003 – Fulbright Grant, State University of New York, Albany, NY,USA.

2007 – Department of pathology, Medical school, Lexington, KY.

2008 – East Kentucky University, Richmond, KY.

Перший президент Українського Дивізіону IAP - Дійсний член IAP, Дійсний член АМН та член-кореспондент НАН України, двічі лауреат Державної премії України, член наукової ради Європейського товариства патологів, професор Романенко Аліна Михайлівна.

(керівник лабораторії патоморфології Інституту урології та нефрології АМН України - Київ), Доктор медичних наук.

Всього від України до складу IAP в даний час входить 21 патолог (https://www.iapcentral.org/officers-and-councillors/division-officers).


Буковинський державний медичний університет в IAP представляє:

Професор Давиденко Ігор Святославович (Дійсний член IAP з 2012 року),

доктор медичних наук.

Дійсне членство (Regular Members) в IAP отримують вчені-патологи з науковим ступенем доктора медичних наук з патології (патологічної анатомії) з багаторічними вагомими досягненнями в галузі патології на підставі фахової експертизи їх діяльності з відповідним авторитетним фаховим представленням керівництву IAP. Обов'язковим є наявність наукових статей з патології в журналах, які індексуються в провідних наукометричних базах (Scopus або Web of Science) та позитивний індекс Гірша (Scopus або Web of Science).  

Окрім дійсного членства існують інші форми участі в роботі IAP: (Junior Members, Associate Members, Sustaining Members, Honorary Members, Emeritus Members. Emeritus Members відрізняється від Honorary Members віковою категорією). Питання членства в Академії та вибори Правління відбуваються на Конгресах IAP.

Свідченням членства в IAP є оригінальний іменний сертифікат члена IAP, який завірений підписами президента IAP та президента територіального Дивізіону IAP

Членство в IAP є найвищим офіційним міжнародним визнанням серед фахівців-патологів всього світу, є авторитетним підтвердженням спроможності приймати ефективну участь у діяльності IAP.

Діяльність IAP зосереджується, в першу чергу, на всесвітньому узгодженні наукових досліджень, діагностики, технологій та методології в галузі патології.