Міжнародна Академія Патології

Міжнародна Академія Патології (The International Academy of Pathology абревіатура: IAP)

офіційний веб-сайт IAP - http://www.iapcentral.org/

ОСНОВНІ ФАКТИ:

Діяльність IAP зосереджується, в першу чергу, на всесвітньому узгодженні наукових досліджень, діагностики, технологій та методології в галузі патології.

IAP заснована у 1906 році. 

Свою сучасну назву IAP отримала у 1955 році.


Засновником асоціації є професор медицини, патолог, інтерніст, викладач, історик, літератор, бібліофіл Dr. William Osler (Канада), відомий як "батько сучасної медицини" ("Father of Modern Medicine").

Перший президент IAP обраний у 1907 році - ним став доктор медицини Major James Carroll (практикував у США, народився в Англії).

У даний час президентом IAP є професор

Martin Hale 

from the South African Division is based at the University of the Witswatersrand in Johannesburg


Всього за історію IAP було обрано 70 президентів, більше половини з яких - представники США. З повним переліком президентів можна ознайомитися за посиланням https://www.iapcentral.org/home/hall-of-presidents


Структурно IAP представлена територіальними Дивізіонами (наприклад, Арабський Дивізіон, Австралазійський Дивізіон, Південно-Африканський Дивізіон, США-Канадський Дивізіон, Британський Дивізіон тощо). IAP функціонує на всіх континентах у більшості країн світу.

Український Дивізіон IAP 

Президентом Українського Дивізіону IAP в даний час є Дійсний член IAP, доктор медичних наук (патологічна анатомія) , професор, завідувачка кафедри патологічної анатомії Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л.Шупика - ДЯДИК Олена Олександрівна,  Член європейського та українського клубу панкреатологів, Член української та європейської асоціації дитячих нефрологів, Член European Society of Pathology.

Попередній президент Українського Дивізіону IAP - Дійсний член IAP, доктор медичних наук (патологічна анатомія),  професор Сорокіна Ірина Вікторівна, завідувачка кафедри патологічної анатомії Харківського національного медичного університету, Голова спеціалізованої вченої ради, член Координаційної ради асоціації патологоанатомів України, голова Комітету з етики та доброчесності Асоціації патологоанатомів України

Перший президент Українського Дивізіону IAP - Дійсний член IAP, Дійсний член АМН та член-кореспондент НАН України, двічі лауреат Державної премії України, член наукової ради Європейського товариства патологів, професор Романенко Аліна Михайлівна.

(керівник лабораторії патоморфології Інституту урології та нефрології АМН України - Київ), Доктор медичних наук.

Всього від України до складу IAP в даний час входить 21 патолог (https://www.iapcentral.org/officers-and-councillors/division-officers).


Буковинський державний медичний університет в IAP представляє:

Професор Давиденко Ігор Святославович (Дійсний член IAP з 2012 року),

доктор медичних наук (патологічна анатомія).

Дійсне членство (Regular Members) в IAP отримують вчені-патологи з науковим ступенем доктора медичних наук з патології (патологічної анатомії) з багаторічними вагомими досягненнями в галузі патології на підставі фахової експертизи їх діяльності з відповідним авторитетним фаховим представленням керівництву IAP. Обов'язковим є наявність наукових статей з патології в журналах, які індексуються в провідних наукометричних базах (Scopus або Web of Science) та позитивний індекс Гірша (Scopus або Web of Science).  

Окрім дійсного членства існують інші форми участі в роботі IAP: (Junior Members, Associate Members, Sustaining Members, Honorary Members, Emeritus Members. Emeritus Members відрізняється від Honorary Members віковою категорією). Питання членства в Академії та вибори Правління відбуваються на Конгресах IAP.

Свідченням членства в IAP є оригінальний іменний сертифікат члена IAP, який завірений підписами президента IAP та президента територіального Дивізіону IAP

Членство в IAP є найвищим офіційним міжнародним визнанням серед фахівців-патологів всього світу, є авторитетним підтвердженням спроможності приймати ефективну участь у діяльності IAP.

Діяльність IAP зосереджується, в першу чергу, на всесвітньому узгодженні наукових досліджень, діагностики, технологій та методології в галузі патології.