"Круглий стіл" з питань трансплантології

8 грудня в Чернівцях в обласній медичній бібліотеці відбувся "круглий стіл" з питань трансплантології за участі керівників Департаменту охорони здоров'я, представників духовенства різних конфесій, телебачення, радіо, головних лікарів Чернівецької області, науковців. 

У "Круглому столі" також прийняли активну участь професори Буковинського державного медичного університету: В.Т.Бачинський, І.С.Давиденко, Л.М.Зуб, кожен з яких виступив з промовою, висловивши свою думку з питань трансплантології.


Круглий стіл


Зокрема, завідувач кафедри патологічної анатомії, професор І.С.Давиденко відмітив, що в Україні багато людей потребують заміни непрацюючого органа. Однак, пересадка органів від інших людей несе в собі небезпеку перенесення деяких інфекційних та неіфекційних захворювань, особливо щодо трупного матеріалу померлих від насильницької смерті, оскільки обмеження часу на встановлення параметрів здоров'я загиблого не дозволяє якісно визначити, чим хворіла особа, яка померла . Пересадка від живих донорів лише на перший погляд здається порівняно дешевим способом заміни органа. Насправді, потрібно буде витратити багато коштів не тільки на аналізи із сумісності донора та реципієнта, але на визначення стану здоров'я донора, особливо щодо інфекцій, які здатні передатися з пересадженим органом. Потрібно створити реєстр таких захворювань. Щодо прийняття позиції "презумпції згоди" чи "презумпції незгоди" донора, однозначно слід прийняти "презумпцію незгоди", оскільки є і завжди будуть люди, які будуть прагнути заробити грошей на так званій чорній трансплантології. Тому пересаджувати органи можна тільки від людей, які дали нотаріально засвідчену згоду, що в разі смерті вони згодні на видалення у них органів на потреби трансплантології.


професори І.С.Давиденко та В.Т.Бачинський


Питання "Круглого столу" з трансплантології були висвітлені на телебаченні, радіо, в газетах та на публічних веб-сайтах, у т.ч. духовного спрямування, оскільки Церква дуже уважно слідкує за питаннями трансплантології і тлумачить їх з духовних позицій.


Рекомендуємо ознайомитися з перспективами вирощування органів людини у свинях з метою трансплантації